Loading

wait a moment

Dom kupiony do remontu to bardzo wymagające przedsięwzięcie

Zastanawiacie się pewnie, czy warto kupić dom z rynku wtórnego w Warszawie, wyremontować go, a potem się tam przeprowadzić? Okazuje się, że to bardzo wymagające i kosztowne przedsięwzięcie. Jak się za niego zabrać, żeby na tej inwestycji nie zbankrutować? Na co zwrócić uwagę? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Jeżeli rozważasz przeprowadzkę do Warszawy, zajrzyj proszę na przeprowadzki Warszawa.

Przedsięwzięcie remont domu wymaga zaangażowania czasu, pieniędzy oraz umiejętności. Zanim jednak przejdzie się do lokalizacji i rozpocznie się fascynujący dla każdego proces budowlany, należy zastanowić się, ile czasu można sobie pozwolić na to, by samemu prowadzić taki remont bez zatrudniania fachowców. Chyba, że przeszliśmy już na emeryturę…

Jeśli kupiliście dom do remontu, to pomyślcie o tym, że tak naprawdę zaczynacie nowy projekt. Każdy dom ma własną historię i należy się z niej po prostu cieszyć. Jeśli musisz go odnowić własnym sumptem, zacznij szukać promocji lub cen hurtowych na materiały budowlane, żeby nie zbankrutować na tym przedsięwzięciu.

Nie każdy dom jest taki sam. Często zdarza się, że dom kupiony do remontu to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Niestety nieraz okazuje się, że elewacja domu się rozsypuje, poddasze można już tylko spalić, a tarasy słabo trzymają się swojego podłoża. Na szczęście istnieją sposoby naprawy takich mankamentów.

Jeśli dom jest w dobrym stanie, to można go odrestaurować. Jeśli nie zgadzamy się i postanawiamy sprzedać ten dom (to doprawdy rzadko spotykane rozwiązanie), pamiętajmy by określić cenę tak, aby mogła ona uwolnić nas od kredytu przeznaczonego na remont.

Remont domu rozpoczynamy od załatwienia niezbędnych pozwoleń budowlanych. Gdy skomplikowaną biurokrację mamy już za sobą, pora na przyjemniejszą część, czyli zaplanowanie kosztorysu remontu. Przewidzieć trzeba tu fundusze zwłaszcza na materiały budowlane i robociznę. Warto dodać sobie do pozycji w budżecie 20% zapasu, gdyby te materiały lub usługi podrożały.

Najtrudniejszym elementem procesu budowlanego jest implementacja projektu remontowego. Trzeba zatrudnić sprawdzonych i doświadczonych fachowców i nadzorować ich pracę oraz wywiązywanie się z terminów.

Efekt końcowy będzie z pewnością piorunujący, a na pewno nas mile zaskoczy. Zyskaliście nowy dom do zamieszkania, wyremontowany według Waszych upodobań i możecie brać się już za aranżację wnętrza i przeprowadzkę do stolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *