Loading

wait a moment

Jak wybrać meble łazienkowe?

Jak wybrać meble łazienkowe? Czym się kierować przy aranżacji łazienki? Jak skomponować je z glazurą podłogową i ścienną? Gdzie robić takie zakupy? Na te i inne pytania znajdziesz wyczerpujące i ciekawe odpowiedzi w tym artykule.

Tylko u nas dowiesz się jak dobierać meble do swojej łazienki, a także jakie wyróżniamy style w urządzaniu łazienek.

Wybór mebli łazienkowych to bardzo ważny krok przy urządzaniu każdej nowo budowanej lub remontowanej łazienki. Warto znać co najmniej kilka podstawowych zasad, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zanim jednak do tego sięgniesz, sprawdź swoje finanse – czy i ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup takich mebli.

Czy wiesz, jakie meble łazienkowe kupić? Jak się odnaleźć w tym rozbudowanym asortymencie? Czym się kierować przy aranżacji łazienki? Co zrobić z glazurą podłogową i ścienną? Jak skomponować meble ze sobą równolegle lub poziomo. Odpowiedzi na te pytania udziela ten poradnik! Zapraszamy do czytania.

Wybór mebli łazienkowych decyduje o wyglądzie i stylu całej łazienki, dobrze by zatem było, żeby pochodziły one z jednego kompletu. Na zestaw mebli łazienkowych składa się szafka pod zabudowę umywalki oraz szafki łazienkowe. Nie mylić z ubikacją, bidetem, wanną, prysznicem, umywalką czy nawet pisuarem, które stanowią armaturę sanitarną. Warto znać te różnice zanim wybierzemy się na zakupy do sklepu czy marketu budowlanego.

Wydaje się, że najtańsze zakupy mebli łazienkowych można zrobić w internecie, np. na Allegro. Zobacz także przeprowadzki Warszawa, jeśli akurat zmieniasz mieszkanie. Korzystnie wypadają także salony meblowe popularnych sieciówek, które znajdziemy w każdym większym mieście.

Przy aranżacji łazienki musimy wybrać styl jej urządzenia, np. nowoczesny, skandynawski, boho czy indyjski. Pod konkretny styl wybieramy meble łazienkowe i dodatki do nich. Warto zwrócić uwagę na pojemność i głębokość szafek łazienkowych oraz czy mają lustro nadumywalkowe. Jeżeli decydujemy się na pralkę lub suszarkę w łazience, możemy ją zabudować odpowiednią szafką łazienkową.

Warto zwrócić uwagę na kolorystykę szafek łazienkowych. Białe lub beżowe wymagają bardzo częstego sprzątania, ciemniejsze natomiast – rzadszego, ponieważ brud i kurz jest na nich mniej widoczny. Kolor mebli łazienkowych musimy dobrać tak, żeby pasował do glazury i armatury sanitarnej. Wybierajmy meble gladkie, bez nadmiernej ilości ozdób, gdzie osiada brud i kurz.

Podsumowując, przy wyborze mebli łazienkowych trzeba kierować się ich funkcjonalnością i stylem. Trzeba dopasować je do armatury sanitarnej i glazury podłogowej i ściennej, żeby wszystko razem tworzyło spójną aranżację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *