Loading

wait a moment

Jak wybrać zestaw mebli kuchennych?

Urządzanie domu lub mieszkania to sama przyjemność! Szczególnie, gdy chodzi o zestaw mebli kuchennych. Jak je zatem wybrać? Czym się kierować, by być z nich zadowolonym przez długie lata?

Podstawa poszukiwań mebli, czy to w internecie, czy w sklepach stacjonarnych to określenie naszego budżetu i oczekiwań. Gdy już wiemy, jaką kwotę możemy na nie przeznaczyć, trzeba określić styl kuchni, który nas interesuje, np. kuchnia prowansalska, kuchnia nowoczesna, kuchnia skandynawska, kuchnia rustykalna, czyli w stylu wiejskim itp.

Ze wyborem stylu kuchni wiąże się często określona kolorystyka, np. kuchnia prowansalska to biel i krem, kuchnia nowoczesna to stonowane kolory, podobnie jak kuchnia skandynawska. Kuchnia rustykalna z kolei to kolory ziemi, gliny itp. Ważną kwestią w doborze koloru kuchni jest posiadanie małych dzieci i zwierząt domowych, jak koty i psy. Wtedy lepiej zdecydować się na ciemniejsze kolory, na których nie widać zabrudzeń, Gdy niesforny pies ostrzy sobie pazury na meblach kuchennych lub co gorsza je gryzie, skontaktuj się behawiorystą od zwierząt z psie przedszkole Gliwice.

Oprócz stylu i kolorów liczy się oczywiście i przede wszystkim funkcjonalność zestawu meblowego. Trzeba się zastanowić, czy np. nasze meble umożliwią zabudowanie lodówki lub zmywarki, jeśli nam na tym zależy. Jaka jest głębokość i pojemność szafek i otwartych regałów? Co będziemy w stanie tam poukładać? Czy zmieszczą się tam wszystkie garnki, naczynia, sztućce czy drobne kuchenne AGD, jak np. mikser, blender, sokowirówka? Jak wyglądają blaty do naszego zestawu? Jaką mają powierzchnię? Czy zmieści się na nich mikrofalówka, toster, ekspres ciśnieniowy do kawy czy urządzenie do wypiekania chleba? Czy jednocześnie pozostanie na nich wystarczająco miejsca do pracy?

Co z krzesłami i stołem? Czy liczy się przede wszystkim solidne wykonanie i wygoda użytkowników czy estetyka i nowoczesny design?

Jak wiele elementów z naszego zestawu mebli możemy wstawić do naszej kuchni? Zależy to oczywiście od jej metrażu i usytuowania otworów okiennych i drzwi.

Kolejna kwestia to marka mebli i idąca za nią renoma i cena. Czy zależy nam na firmowej masówce z płyty czy może zdecydujemy się na indywidualne zamówienie mebli drewnianych u stolarza?

Wybór mebli do kuchni nie jest sprawą prostą, a decyzja będzie nam prawdopodobnie codziennie towarzyszyć przez długie lata użytkowania. Korzystajmy zatem śmiało z porad w internecie, katalogach meblarskich popularnych firm czy doświadczonych sprzedawców w sklepach meblowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *