Loading

wait a moment

Klimatyzacja do domu lub mieszkania? Co powinienem wiedzieć?

Nadszedł ten czas w roku, kiedy szukamy sposobów na pokonanie upału! Klimatyzatory są powszechnym sposobem na ochłodzenie się, ale może być trudno poruszać się po wszystkich dostępnych wyborach. W tym poście omówię 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem klimatyzatora.

Szukasz informacji o tym, jak działają klimatyzatory lub jakie firmy je produkują?

Jak przebiega montaż klimatyzatora?

Klimatyzatory są instalowane przez profesjonalnych techników, którzy muszą mieć dostęp do instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i kanałów w Państwa domu. Jest to duża praca, która powinna być wykonywana tylko przez profesjonalistów!

Sam proces instalacji klimatyzacji może zająć kilka godzin, dlatego ważne jest wcześniejsze przygotowania i zaplanowanie.

Jakie firmy produkują klimatyzatory?

Istnieje wielu różnych producentów urządzeń klimatyzacyjnych, w tym LG, GE, Trane, Carrier i Lennox.

Gdzie szukać klimatyzatorów?

To, gdzie powinni Państwo szukać klimatyzatorów, zależy od tego, czego Państwo potrzebują. Jeśli chcą Państwo po prostu kupić klimatyzator lub wymienić stary, najlepiej zacząć od sklepu, w którym kupili Państwo swój ostatni. Tam będą mieli Państwo wszystkie dostępne modele i będą mogli odpowiedzieć na wszelkie Państwa pytania.

Jeżeli chcą Państwo zainstalować klimatyzator w swoim domu, wykonawca będzie w stanie przeprowadzić Państwa przez ten proces i pomóc w ustaleniu, jaki typ klimatyzatora będzie najlepszy dla Państwa potrzeb.

Ile kosztuje instalacja klimatyzacji?

Koszt instalacji klimatyzatora będzie zależał od wielu czynników. Oprócz kosztu samego urządzenia, będzie on obejmował wszelkie prace niezbędne do zainstalowania urządzenia, takie jak nowe okablowanie elektryczne

Na przykład, instalacja klimatyzatora może kosztować ok. 4000, jeżeli potrzebna jest nowa jednostka, od 2000 dolarów, jeżeli wymieniają Państwo tylko starą. Obejmuje to całą robociznę, materiały i pozwolenia.

Średni czas instalacji klimatyzatora wynosi od 2 do 6 godzin w zależności od stopnia trudności.

Sprzedaż i montaż klimatyzacji – Warszawa-Łomianki

Jak działa klimatyzacja?

Klimatyzatory wykorzystują czynnik chłodniczy (freon) do chłodzenia gorącego powietrza w Państwa domu – co jest osiągane poprzez jego sprężenie do postaci gazu, a następnie schłodzenie poniżej temperatury wrzenia -40C za pomocą wody. W wyniku tego spadku temperatury powstaje zimna para, która włącza wężownice wewnątrz urządzenia, co prowadzi do niższych temperatur na zewnątrz.

Istnieją dwie główne części

  • Skraplacz na zewnątrz lub wewnątrz w zależności od tego, czy posiadają Państwo centralne urządzenie klimatyzacyjne czy nie
  • Wężownica parownika wewnątrz, w pobliżu miejsca, w którym chcą Państwo, aby było chłodniej niż na zewnątrz

Istnieje wiele różnych trybów pracy dla tych urządzeń, jak na przykład tryb ogrzewania w miesiącach zimowych!

Czy potrzebuję klimatyzatora okiennego czy ściennego?

Jeżeli nie mają Państwo w domu klimatyzatora, być może trzeba go zainstalować – klimatyzator okienny jest najbardziej popularnym wyborem nowych właścicieli domów

Klimatyzator ścienny jest dobrym wyborem, jeżeli chcą Państwo stworzyć wrażenie większej przestrzeni lub jeżeli w Państwa domu nie ma okien.

Czy potrzebuję centralny czy przenośny?

Wiele osób podejmuje decyzję pomiędzy centralnym a przenośnym urządzeniem w oparciu o to, jak często będą korzystać ze swojego urządzenia.

Serwis klimatyzacji – KlimAtlas Warszawa, Łomianki

Dlaczego ważne jest regularne czyszczenie i konserwacja Państwa urządzenia klimatyzacyjnego?

Dobrze utrzymany klimatyzator może zaoszczędzić Państwa pieniądze na rachunkach za prąd. Zaleca się wymianę filtra powietrza co 3 miesiące lub częściej, jeśli jakość powietrza w Państwa domu jest bardzo zła. W celu oczyszczenia wężownic należy je najpierw odkurzyć, aby usunąć kurz z Państwa domu, a następnie użyć środka do czyszczenia wężownic aby usunąć brud i zanieczyszczenia.

Aby uniknąć problemów z Państwa klimatyzatorem, proszę się upewnić, że zawsze znają Państwo temperaturę pomieszczenia przed jego włączeniem. Wiele osób ma tendencję do wyłączania urządzenia, gdy wejdą do chłodniejszego pomieszczenia, jak biurowiec lub sklep – ale to może być szkodliwe zarówno dla urządzenia, jak i dla osób znajdujących się w sąsiednich budynkach. Najlepszym sposobem na utrzymanie chłodu w Państwa domu jest zastosowanie odpowiednich technik izolacyjnych, takich jak izolacja z płyt piankowych wokół okien i drzwi.

Klimatyzacja, Warszawa, Łomianki – kompleksowa usługa z KlimAtlas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *