Loading

wait a moment

Pies stróżujący na budowie – jakie rasy się nadają?

Pewnie wielu z Was zastanawia się, jakie rasy psów stróżujących są odpowiednie do pilnowania placu budowy? Czym się kierować przy wyborze takich psów? Jakie koszty trzeba ponieść? Jeżeli nurtują Was, te i podobne pytania, ten artykuł jest właśnie dla Was. Zapraszamy do lektury!

Czym jest pies stróżujący na budowie? Takim psem można określić takie zwierzę, który towarzyszy właścicielowi i chroni go podczas pracy. Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiednią rasę, zanim rozpocznie się poszukiwania. W tym artykule postaramy się stworzyć listę najpopularniejszych ras tego typu psów.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby pies znalazł odpowiednią pracę, która będzie mu pasować oraz pozwoli mu realizować swoje naturalne instynkty to warto rozejrzeć się za takim zwierzakiem. Jaki pies jest najlepszy do stróżowania? Jakie rasy wybierać? Tak naprawdę każdy pies potrafi stróżować np. ogrodzenia czy budynki na budowie ale czy nie stchórzy podczas włamania czy rabunku i nie schowa się do budy, zamiast atakować i gryźć bandytów?

Każdy właściciel domu, który chce zabezpieczyć swoją posesję przed nieproszonymi gośćmi, powinien mieć psa stróżującego na budowie. Niestety nie każdy ma czas czy ochotę na ćwiczenia ze swoim pupilem – dlatego warto odpowiednio dobrać rasy.

Pies stróżujący musi być pewny siebie i spokojny w obejściu z właścicielem, a jednocześnie groźny dla osób postronnych. Nie każdy pies ma tę cechę. Trzeba też od wieku szczenięcego pokazywać zwierzęciu, że ma mieszkać w budzie na placu budowy, a nie w domu jako ulubieniec naszej rodziny, a zwłaszcza dzieci. Jeżeli masz problemy z zachowaniem swojego psa, zgłoś się do behawiorysty od zwierząt, klikając na psie przedszkole Bytom. Otrzymasz tam fachowe poradnictwo.

Przy wyborze psów stróżujących powinniśmy kierować się przede wszystkim ich wielkością. Już sama ogromna sylwetka psa potrafi odstraszyć potencjalnego złodzieja czy nieproszonego gościa od naszego placu budowy. Wybierając rasy psów niebezpiecznych, jak np. rottweiler, amstaff czy doberman, musimy uzyskać na nie zezwolenie. Polecanymi rasami są owczarki niemieckie (ze względu na swoją inteligencję), mastino, czy owczarki kaukaskie. Pamiętajcie, że pies stróżujący nie musi być rasowy za kilka tysięcy złotych, czasami wystarczy zwykły kundel średnich lub wielkich rozmiarów. Najważniejsze, by był inteligentny, chętnie wykonywał nasze polecenia i szybko się uczył. Trzeba go nauczyć, żeby nie przyjmował jedzenia i nie dawał się głaskać osobom postronnym.

Podsumowując, na psy stróżujące nadają się psy średnich i dużych ras, a także mieszańce w tych rozmiarach. Nie musimy ponosić dużych kosztów zakupu psa stróżującego. Możemy zdecydować się na kundla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *